Jak spędzić wymarzony urlop rodzinny – Bieszczady

Bieszczady to niezwykle często odwiedzany region w Polsce. Od wysokich gór wyróżnia je to, że, dlatego tak dużo osób decyduje się na spędzenie weekendu lub wakacji w Bieszczadach. Oprócz spokoju Bieszczady zapewniają liczne atrakcje, takie jak chociażby Jezioro Myczkowskie czy malownicze szlaki. W jaki sposób przygotować się do wycieczki i nie pozwolić się zaskoczyć? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

O jakiej porze roku wybrać się w Bieszczady?

Termin w jakim najlepiej pojechać w Bieszczady w znacznej mierze zależy od tego, czego oczekujemy od wędrówki. Jeżeli chcemy spędzić ten czas w ciszy z dala od ludzi to najlepiej wybrać się po sezonie. W sezonie letnim w Bieszczadach możemy natrafić więcej ludzi na szlakach, a miasteczka bieszczadzkie będą tętniły życiem. Jeśli chcemy podziwiać piękno natury warto pojechać w Bieszczady wczesną wiosną – kiedy przyroda zaczyn budzić się lub późną jesienią, kiedy cała flora jest uśpiona przymrozkami. Jesień jest także wyjątkowo popularna, możemy wtedy zobaczyć różnorodność kolorów przyrody. Zimą z kolei możemy poczuć się jak prawdziwi odkrywcy brodząc w śniegu i mrozie, tycząc na nowo ścieżki w zimie.

Co spakować na wędrówkę po Bieszczadach?

Jadąc w góry koniecznie należy wziąć komfortowe pełne buty, najlepiej trekkingowe, żeby później nie stać się legendą Internetu wchodzącą w japonkach. Naprawdę buty to podstawa, szlaki często są niebezpieczne o każdej porze roku, a dobra podeszwa może uchronić nogę przed skręceniem, albo nawet ocalić nam życie. Koniecznie też trzeba mieć ze sobą także odpowiednie nakrycie głowy – latem chustkę czy czapkę z daszkiem osłaniającą przed słońcem, jesienią czy zimą czapkę odpowiednią do pory roku chroniącą uszy przed zimnem. Bez względu na porę roku warto posiadać w plecaku płaszcz przeciwdeszczowy. W mroźniejsze dni dobrze jest założyć bieliznę termoaktywną, która dobrze reguluje temperaturę naszego ciała. Oprócz odzieży warto wziąć ze sobą wodę do picia, zapas jedzenia, latarkę na wypadek gdybyśmy musieli wracać ze szlaków nocy, mapę, powerbank, bo bateria w komórce nie zawsze wytrzyma tyle ile byśmy pragnęli, nóż i koc termiczny, który zajmuje naprawdę mało miejsca, kosztuje grosze a potrafi naprawdę uratować życie.

Czy warto wyjechać w Bieszczady?

Oczywiście, że warto, należy jednak prawidłowo się przygotować. Po pierwsze zarezerwować wcześniej domek w Bieszczadach, a po drugie spakować się na przygodę.

Nocleg jest ważny podczas urlopu.

Ważnym składnikiem każdej wycieczki musi być wynajęcie noclegu https://domki.bieszczadomaniak.pl/. Od tego, gdzie będziemy spać w ogromnej mierze zależy to będziemy zadowoleni z urlopu. Wyszukując nocleg w Bieszczadach możemy postanowić czy chcemy nocować w hotelu a może wybierzemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach jest możliwość wynajęcia także domków dla podróżnych.